SEZÓNA 2005

Košice 4 - 5.6.2005  - Rally Košice

Po testovaní a dolaďovaní SEATu IBIZA KIT CAR EVO II na Dobšinskom kopci a finálnom doladení v okolí Košíc sa team MOTORSPORT Vlasatý tešil na domáce podujatie RALLY KOŠICE. Žiaľ po  problémoch s elektronikou motora v 1.RS bola posádka Igor Vlasatý a Anton Stropkovič na vozidle SEAT IBIZA KIT CAR nútená odstúpiť tesne po štarte 3.RS.

Nitra 10.9.2005 - 11.9.2005 -  podujatie MSR Rally Suzuki Autosalón Nitra.

Posádka Igor Vlasatý a Anton Stropkovič odchádzala do Zlatých Moraviec, v ktorých okolí sa konali všetky rýchlostné skúšky, s odhodlaním dosiahnúť čo najlepšie celkové umiestnenie.  Po absolvovaní oboznámovacích jázd bola posádka dosť sklamaná množstvom veľkých a nebezpečných kameňov na trati a skôr šotolinovým charakterom trate, ktorý vôbec nesvedčí kitovým pretekárskym vozidlám.Príkaz od šéfa teamu Imricha Vlasatého znel - čo najmenej poškodiť auto a dokončiť preteky! Predsavzatie do preteku znelo - umiestniť sa celkovo do 10. miesta a zvíťaziť v triede A7, čo sa podarilo naplniť do bodky.

Zvolen-Ostrá Lúka 17.9.2005 - 18.9.2005 - podujatie Pretekov automobilov do vrchu Zvolen-Ostrá Lúka.

Na štarte sa zišla 50-tka pretekárov. Team MOTORSPORT Vlasatý využil tieto preteky ako testovacie. Počasie testovaniu prialo, pretože sa v sobotu jazdilo za hustého dažďa a v nedeľu bolo krásne slnečné počasie. Takže jazdec Igor Vlasatý mal možnosť odskúšať rôzne nastavenia vozidla SEAT IBZA KIT CAR EVO II. V sobotu obsadil 1. miesto v skupine A celokovo a vyhral aj svoju triedu A-2000.  V nedeľu obsadil Igor Vlasatý 2. miesto v skupine A celkovo a 2. miesto v triede A-2000, keď sa pred neho dostal skúsený kopciar Zdenko Pastva a zvíťazil rozdielom 0,993 sek. Testovanie a výsledky hodnotíme veľmi kladne.

Rožňava 30.9.2005 - 1.10.2005 - predposledné podujatie MSR Rally Rožňava.

Piatková prvá etapa bola obohatená o divácky atraktívnu nočnú RS Uhorná. Posádka Igor Vlasatý a Anton Stropkovič v tejto rally vsadila na istotu a postupne sa naďalej zlepšovala. RS Rally Rožňava boli zasadené do nádherného prostredia okolia Muránskej planiny.  Ich náročnosť znásobilo premenlivé počasie a v sobotu neutíchajúci dážď. Posádka odskúšala viacero nastavení podvozku a niekoľko sád mokrých alebo polomokrých pneumatík. Aj napriek defektu v RS3 a problémom s poloosou po RS7 sa jej podarilo obsadiť 1. miesto v triede A7 a 3. miesto v skupine A.

Bratislava 28. - 29.10.2005 - INCHEBA RALLY BRATISLAVA

Na tomto podujatí sa rozhodovalo o tituloch majstrov SR  v jednotlivých triedach. Posádka Igor Vlasatý a Anton Stropkovič na vozidle SEAT IBIZA KIT CAR EVOII mala veľmi dobré rozbehnuté podujatie, keď po 2/3-nách súťaže figurovala na celkovom 7. mieste a 1. mieste v triede A7. Žiaľ porucha prevodovky v 7. RS zmarila jej cestu za majstrovským titulom.