SEZÓNA 2009

De Foz Coa, Portugalsko 17.4. - 19.4.2009 (ME)

Pred začiatkom novej sezóny niekoľkonásobný slovenský majster v autokrose Igor Vlasatý plne pracoval na príprave novej buginy, ktorá dostala nielen nový motor, prevodovku ale aj nový dizajn. Na dve podujatia konané na Pyrenejskom polostrove Igor neodchádzal s prehnanými ambíciami, ale poškuľoval po účasti v A-finále. Jeho ciele sa nenaplnili a skončil na štrnástom mieste.

"Vedel som, čo môžem očakávať od prvých pretekov sezóny, konkurenciu som poznal a podobne ako ja ani súperi nespali v zime na vavrínoch. Väčšina jazdcov mala pripravené nové buginy. My sme boli zvedaví ako sa nám bude dariť s novou buginou, motorom a prevodovkou. Zároveň sme chceli zistiť či budeme konkurencie schopní. Výsledky v tréningu boli dobré, ale v kvalifikácii sa mi už nedarilo podľa mojich predstáv. Dostal som sa do B-finále, ale na postup som nedosiahol a skončil na celkovom štrnástom mieste. Počas tréningov sme sa snažili doladiť buginu, riešili sme menšie problémy okolo sekvenčnej prevodovky a iných vecí, pretože predtým sme nemali priestor novú buginu poriadne otestovať. Pod moje umiestnenie sa podpísali časy v kvalifikácii, pričom jednu jazdu som neabsolvoval a mal som horšie postavenie v B-finále", povedal na margo týchto pretekov Igor Vlasatý.

Výsledky závodu

POZ. MENO JAZDCA NAR. BUGINA
1. Vít Nosálek CZ SKODA
2. Ladislav Hanák CZ VW
3. Ondřej Musil CZ SUZUKI
4. Jiří Svoboda CZ VW
5. John Lagodny LT FORD
14. Igor Vlasatý SK SEAT

Alcaniz, Španielsko 24.4. - 26.4.2009 (ME)

Ďalšie podujatie sa uskutočnilo na novovybudovanej trati v krásnom motoristickom komplexe, kde okrem autokrosu nájdu svoje zázemie aj jazdci supermota, rellycrossu či toľko ospevovanej F1. Španielska trať vrátila nášmu pretekárovii úsmev na tvár. V tréningu, v kvalifikácii a aj v samotnom finále zamiešal kartami a dokázal sa umiestniť na piatom mieste, pričom predstihol aj víťaza prvého podujatia Nosálka.

"Táto trať bola svojím povrchom podobná tej zo Žitavian, veľmi rýchlo sa vyjazdila jedna pogumovaná stopa, na ktorej sa poriadne šmýkalo, mimo nej sa zase prášilo. Tréning aj kvalifikáciu som zvládol celkom dobre a cez B-finále som sa prebojoval až do A-finále. V ňom som postupne predbehol niekoľkých jazdcov, aj Nosálka, a skončil som na piatom mieste. Samotné finále bolo veľmi napínavé, na trati sa stále niečo dialo. Ani jeden z jazdcov nepredal svoju kožu lacno, preto som s piatym miestom spokojný. Je to dobrá východisková pozícia do ďalších podujatí. Najbližšie podujatie sa uskutoční 23.-24. mája v Bauske v Lotyšsku. V priebežnom poradí som s 15-timi bodmi na siedmom mieste," konštatoval Igor Vlasatý.

Výsledky závodu

POZ. MENO JAZDCA NAR. BUGINA
1. Michael Buddelmeyer DE VW
2. Ladislav Hanák CZ VW
3. Josef Marty CH LOUND
4. Jiří Svoboda CZ VW
5. Igor Vlasatý SK SEAT

Přerov, Česká rep. 8.5. - 10.5.2009 (CEZ-MSR)

Trať, na ktorej sa jazdia aj ME v autokrose leží asi 5km od Přerova. Povrch trate je ilovitý, je charakteristická veľkým prevýšením a veľkým skokom, ktorý je pri nesprávnom nájazde dosť nebezpečným miestom trate. Na štarte tohto preteku sa zišli skoro tri desiatky pretekárov strednej Europy.

"V meraných tréningoch som dosiahol piaty meraný čas, čo mi zabezpečilo štartovú pozíciu v prvom rade v kvalifikačných jazdách. Do prvej kvalifikačnej jazdy som neodštartoval, kvôli poruche palivového systému, ktorá sa prejavila tesne pred štartom jazdy a nebolo možné ju v tak krátkom čase odstrániť. Následkom toho som v ďalšej kvalifikačnej jazde štartoval zo zadných pozícii. Aj napriek problémom s technikou som sa prebojoval priamo do A-finále, v ktorom som obsadil 6.miesto celkovo, keď sa predo mňa dostali iba český špičkoví jazdci", povedal Igor Vlasatý.

Výsledky závodu

POZ. MENO JAZDCA NAR. BUGINA
1. Ondřej Musil CZ SUZUKI
2. Vít Nosálek CZ SKODA
3. Ladislav Hanák CZ VW
4. Jiří Svoboda CZ VW
5. Marek Sekanina CZ SUZUKI
6. Igor Vlasatý SK SEAT

Bauska, Lotyšsko 23.5. - 24.5.2009 (ME)

Táto trať  je situovaná asi 100 km západne od hlavného mesta Riga. Je jednou z najstarších tratí, na ktorej sa jazdia ME v autokrose. Pretekal na nej aj Imrich Vlasatý, otec Igora. V roku 2008 bol závod v Bauske vyhlasený pozorovateľmi FIA ako najlepší z pohľadu oragnizácie a kvality trate. Táto trať má jeden z najkrajších profilov a jej povrch je piesčitý. Automobilové preteky sa v Lotyšsku tešia veľkej popularite a tak sa každý rok príde na tieto preteky pozrieť okolo 15 až 20 tisíc fanúšikov. Na štart pretekov sa postavilo 27 jazdcov.

"V tréningu som dosiahol 8.meraný čas, čo mi zabezpečilo dobrú štartovaciu pozíciu v 1.kvalifikačnej jazde. Po štarte 1.kvalifikačnej jazdy som sa dlho pohyboval na 2.mieste za čechom Musilom, avšak po jazdeckej chybe sa predo mňa dostali ďaľší dvaja jazdci. Ďalšie moje kvalifikačné jazdy ovplyvnili problémy s technikou, čo v konečnom hodnotení vynieslo moju štartovú pozíciu v B-finále z 3.radu, v ktorom som hneď po štarte poškodil záves ľavého predného kolesa a tým sa pre mňa preteky skončili 16.miestom celkovo", reagoval na výsledok Igor Vlasatý.

Výsledky závodu

POZ. MENO JAZDCA NAR. BUGINA
1. Vít Nosálek CZ SKODA
2. Michael Buddelmeyer DE VW
3. Ladislav Hanák CZ VW
4. Juris Kulikovskis LV SPITZNAGEL
5. Karoly Abrahám HU FORD
16. Igor Vlasatý SK SEAT

Nová Paka, Česká rep. 4.7. - 5.7.2009 (ME)

Trať sa nachádza cca 100 km severovýchodne od Prahy, a je charakteristická veľkým prevýšením. Preteky v Novej Pake sú prestížnou záležitosťou pre každého jazdca autokrosu. Majú dlhoročnú tradíciu a sú veľmi populárne medzi divákmi aj jazdcami, aj preto sa na štarte zišlo 42 bugín v triede do 1600 cm. Na tých pretekoch sme štartovali s novou prevodovkou, ktorá sa osvedčila a tiež sme testovali nové pneumatiky.

"Meraný tréning pre nás vyšiel nad očakávania, pretože som v prvom obsadil 4 a druhom 7 miesto, čo znamenalo postavenie v prvom štartovom rade v kvalifikačnej jazde. Prvá kvalifikačná jazda bola pre nás veľkým sklamaním, pretože sa v 1.kole po štarte roztrhol kardan pohonu prednej nápravy, čo znamenalo odstúpenie z popredných priečok a automaticky štart z posledného radu 2.serie jázd. V 2.serii jázd som obsadil 6.miesto a v 3.serii 4.miesto, čo však ani po enormnej snahe, a kvôli vysokému počtu štartujúcich, nestačilo na postup do B-finále", skonštatoval Igor svoje nepreaznivé pôsobenie u západných susedov.

Matschenberg, Nemecko 11.7. - 12.7.2009 (ME)

Trať  sa nachádza cca 120 km severne od českého mesta Liberec a je situovaná v peknom prostredí česko-nemeckého pohraničia. Nie je veľmi populárna medzi jazdcami, kvôli svojmu profilu a neprehľadnému a nebezpečnému skoku. Na štarte týchto pretekoch sa stretla tridsiatka pretekárov, a medzi nimi aj niekoľko domácich rýchlych nemeckých jazdcov.

"V meranom tréningu som dosiahol 8.treningový čas a z kvalifikačných jázd sa nám podarilo priamo postúpiť do A finále, kde som obsadil cenné 7.miesto", povedal Igor Vlasatý pred očakávaným vystúpením na domácej pôde.

Výsledky závodu

POZ. MENO JAZDCA NAR. BUGINA
1. Chris Waldschmidt NL FORD
2. Ondřej Musil CZ VAUXHALL
3. Michael Buddelmeyer DE VW
4. Ladislav Hanák CZ VW
5. Vít Nosálek CZ SKODA
7. Igor Vlasatý SK SEAT

Lučenec, Slovensko 1.8. - 2.8.2009 (ME)

Európsky šampionát v autokrose vstúpil v Lučenci do druhej polovice desaťdielneho seriálu, ktorý odštartoval Igor Vlasatý v divízii D3A - 1600 veľmi dobre. Skoro na domácej trati si Igor počínal v silnej konkurencii a veľkej prevahe hlavne českých jazdcov vo finále výborne, keď skončil na druhom mieste. Svoje dovtedajšie maximum vo veľkej Európe sa mu podarilo zlepšiť o dve miesta, keď v roku 2004 skončil štvrtý v poradí, čo bol jeho doteraz najcennejší výsledok v rámci ME. Na lučeneckej trati Igorovi vychádzalo takmer všetko, a po dobre zvládnutom meranom tréningu a dvoch víťazstvách v kvalifikačných jazdách si mohol vyberať ako druhý miesto v prvom rade štartového roštu.

"S buginou sme nemali počas pretekov žiadne problémy, dolieval sa iba benzín a robila sa bežná kontrola. V prvom meranom tréningu som mal prvý čas, v druhom zase druhý. Bol to dobrý štart do samotnej kvalifikácie, v ktorej som vyhral dve jazdy. Rovnako si počínal aj čech Hanák a do tretej série sme obaja nenastúpili. Vo finále si Hanák vyberal ako prvý miesto na štarte, ja ako druhý a Nosálek tretí. Štart mal lepší Hanák, ja som sa držal druhý ale Nosálek ma trocha vytlačil na nahrabanú hlinu. Bugina prehrabala a výjazd do kopca som mal pomalší, čím som sa usadil treťom mieste. Do štvrtého kola sme jazdili v takomto poradí, no potom Hanák dostal defekt a prepadol sa na štvrté miesto. Aj keď som sa pokúšal útočiť, Nosálek si udržal prvú priečku až do cieľa. Trať bola dobre pripravená, jazdilo sa mi dobre, len škoda toho spomaľovacieho úseku v cieľovej rovinke, kde bolo viacero kolízii. Mojím cieľom bolo finále, no druhá priečka prevýšila moje očakávania. Mám z toho veľkú radosť, že som sa dokázal presadiť a potešiť umiestnením nielen seba, ale aj mojich reklamných partnerov a fanúšikov", zhodnotil Igor vystúpenie na šiestom podujatí ME.

Výsledky závodu

POZ. MENO JAZDCA NAR. BUGINA
1. Vít Nosálek CZ SKODA
2. Igor Vlasatý SK SEAT
3. Chris Waldschmidt NL FORD
4. Ladislav Hanák CZ VW
5. Jiří Svoboda CZ VW

Oslany, Slovensko 15.8. - 16.8.2009 (MSR + CEZ)

Uplynulý víkend sa konalo štvrté podujatie majstrovstiev zóny strednej Európy a majstrovstiev SR v autokrose. Novovybudovaná Motorsport Aréna Oslany bola neznámou pre jazdcov zo zahraničia ako aj pre tím Motorsport Vlasatý. Už merané tréningy priniesli nášmu tímu radosť v podobe traťového rekordu v podaní Igora Vlasatého. Podobne preteky prebiehali počas kvalifikačných jázd, keď Igor Vlasatý dvakrát zvíťazil a tým si zabezpečil najlepšiu štartovú pozíciu do finále. Vo finále víťazstvom systémom "štart - cieľ" potvrdil dobrú formu a optimistické vyhliadky pred štartom ME vo Francúzku.

Výsledky závodu

POZ. MENO JAZDCA NAR. BUGINA
1. Igor Vlasatý SK SEAT
2. Pavol Adam SK SUZUKI
3. Dávid Gabriel SK SUZUKI

St. Igny de Vers, Francúzsko 29.8. - 30.8.2009 (ME)

V prekrásnom prostredí francúzskeho vidieka sa konalo v poradí siedme podujatie seriálu ME v autokrose. Aj keď bola trať v St. Igny de Vers pre Igora Vlasatého neznámou, chcel nadviazať na výborný výsledok z predošlého preteku v ME. V meraných tréningoch obsadil siedme miesto z 24. štartujúcich pretekárov, čo mu zabezpečilo prvú radu štartového roštu v kvalifikačných jazdách, kde obsadil prvé a dvakrát tretie miesto. Po priamom postupe do "A" finále a dobrom štarte sa usadil na výbornej piatej pozícii, ktorú si udržal až do samotného cieľa v silnej konkurencii domácich a zahraničných jazdcov.

Výsledky závodu

POZ. MENO JAZDCA NAR. BUGINA
1. Ladislav Hanák CZ VW
2. Olivier DUFOUR FR RAPTORS
3. Chris Waldschmidt DE FORD
4. JVít Nosálek CZ SKODA
5. Igor Vlasatý SK SEAT

Přerov, Česká republika 5.9. - 6.9.2009 (ME)

Uplynulý víkend sa konalo v Přerove v poradí už siedme podujatie ME v autokrose. Tím Motorsport Vlasatý odchádzal za rieku Morava prelomiť nepriaznivú bilanciu výsledkov na tejto trati. Merané tréningy naznačili, že by sa to mohlo podariť, Igor Vlasatý zaznamenal 6. najrýchlejší čas z dvadsiatky pretekárov vo svojej triede. Žiaľ už prvá séria kvalifikačných jázd priniesla tímu sklamanie v podobe pokazenej prevodovky. Po jej výmene a ďalších kvalifikačných jazdách sa Igor dostal ako prvý postupujúci do „B“ finále. Po dobrom štarte však „B“ finále prinieslo ďalšie sklamanie, o ktoré sa postarala porucha na mechanizme akcelerátora, ktorá zmarila postup do „A“ finále.

Výsledky závodu

POZ. MENO JAZDCA NAR. BUGINA
1. Vít Nosálek CZ SKODA
2. Ondřej Musil CZ VAUXHALL
3. Marek Sekanina CZ SUZUKI
4. Thomas Scheibelberger AT SUZUKI
5. Sjaak Spies NL SPIES 3A
11. Igor Vlasatý SK SEAT

Nyirád, Maďarsko 19.9. - 20.9.2009 (ME)

V poradí deviate preteky ME v autokrose sa konali v maďarskom Nyiráde. Trať sa nachádza cca 50km západne od mesta Veszprém, a je súčasťou moderného multifunkčného auto-rally-krosového areálu. Na tento pretek sme odchádzali s odhodlaním nadviazať na úspech z domáceho Lučenca a pretekov vo Francúzsku. Merané tréningy nám priniesli sklamanie v podobe rakúskeho pretekára Hornera, ktorý nerešpektoval modrú vlajku – signalizáciu, že blokuje trať. V dôsledku toho ôsmy nameraný čas znamenal pre nás nevýhodnú ľavú štartovnú pozíciu. V kvalifikačných jazdách Igor Vlasatý obsadil trikrát štvrté miesto, čím v celkovom hodnotení po „B“ finále skončil na 12. mieste tohto preteku.

Výsledky závodu

POZ. MENO JAZDCA NAR. BUGINA
1. Ondřej Musil CZ VAXHAULL
2. Michael Buddelmeyer DE VW
3. Jiří Svoboda CZ VW
4. Tomáš Pospísilík CZ SUZUKI
5. Vít Nosálek CZ SKODA
12. Igor Vlasatý SK SEAT

Maggiora, Taliansko 26.9. - 27.9.2009 (ME)

Záverečným podujatím ME v autokrose sa tradične stáva talianska Maggiora nachádzajúca sa cca 80km severozápadne od mesta Miláno. Talianski organizátori majú obrovské skúsenosti s prípravou tohto preteku, ktorý sa teší veľkej popularite medzi divákmi a samotnými jazdcami. V divízii D3A nastúpilo do meraného tréningu celkovo 38 bugín. V tvrdej konkurencii domácich jazdcov a jazdcov zo zahraničia Igor Vlasatý dosiahol dobrý ôsmy meraný čas, čím si zabezpečil štart z prvého radu štartového roštu. Po štarte prvej kvalifikačnej jazdy sa Igor Vlasatý usadil na druhom mieste, ale už hneď v prvom kole prišlo sklamanie v podobe roztrhnutého kĺbu prednej poloosi. Aj napriek technickým problémom Igor Vlasatý postúpil priamo do „B“ finále, ktoré s prehľadom vyhral. Po štarte „A“ finále sa začali prejavovať problémy s prevodovkou, aj napriek tomu sa Igorovi podarilo udržať výbornú šiestu priečku v „A“ finále, a obhájiť celkové siedme miesto v hodnotení seriálu majstrovstiev Európy.

Výsledky závodu

POZ. MENO JAZDCA NAR. BUGINA
1. Chris Waldschmidt NL SBS FORD
2. Christian Freischlad DE EB VW
3. Jiří Svoboda CZ VW
4. Tomáš Pospísilík CZ SUZUKI
5. Ondřej Musil CZ VAXHAULL
6. Igor Vlasatý SK SEAT

Celkové poradie seriálu ME 2009 v triede D3A-1600

(Pre stiahnutie kliknite na obrázok)

AUTOSPOL VLASATÝ, spol. s r.o.

Prešovská cesta 69
040 22 Košice Vl
ožka: 6084/V

» telefónne a emailové kontakty

IČO:           31 706 495
DIČ:           2020481991
IČ DPH:     SK 2020481991

Chcete dostávať informácie o aktuálnych ponukách, akciách ?
Nechajte nám na seba kontakt (email).

Vytvorené systémom Audience Toolkit.

Prázdny