SEZÓNA 2006

Autokros Lučenec 23.09. - 24.09.2006

4. podujatie Majstrovstiev zóny Strednej Európy v autokrose zaratúvané do MSR. Na dobre pripravenú trať vo Fiľakovských kľačanoch zavítala 50-tka pretekárov. V divízii D3A mal ambíciu zvíťaziť Igor Vlasatý, čo naznačil aj najlepším časom v meranom tréningu.
1. sériu kvalifikačných jázd Igor s prehľadom vyhral.
2. sériu dokončli na 2. mieste, keď zvolnil z 1. miesta kôli poruche kardanu.
Do 3. série Igor nenastúpil, aby šetril techniku, pretože sa na trati vytvorili veľké diery.
VO finále stál v 1. rade štartového roštu maďar Abrahám Károly, Lászlo Pap a Igor Vlasatý.
Po štarte a prejazde 1. zákrutou Igor figuroval na 3. mieste. Do kopca maďarský reprezentant urobil chybu, ostál stáť v stope a Igor sa už kolízii nedokázal vyhnúť.
Igor: "Všetko sa vyvýjalo sľubne, škoda, ťe som poškodil buginu a prišiel aj o potrebné body".

Výsledky závodu

POZ. MENO JAZDCA NAR. BUGINA
1. Abrahám Károly HU VW
2. Miroslav Šuták SK VW
3. Lászlo Pap HU SUZUKI
9. Igor Vlasatý SK SEAT

Autokros Lučenec 02.09. - 03.09.2006

Ďalšie podujatie v natlačenom programe Motorsportu Vlasatý. Boli to majstrovstvá zóny Strednej Európy, Slovenska a Maďarska v autokrose na domácej trati v Lučenci. Igor v bugine s motorom SEAT dosiahol v meraných tréningoch 2. najlepší čas za maďarom Károlyim na VW. V kvalifikačných jazdách Igor zvíťazil a vyhrál aj finále systémom štart-cieľ.
Igor: "Trať bola dobre pripravená, vo finále mi nefungovali dobre zadné pneumatiky, bugina bola veľmi pretáčavá a som rád, že som vyhral".

Výsledky závodu

POZ. MENO JAZDCA NAR. BUGINA
1. Igor Vlasatý SK SEAT
2. Peter Lavkuš SK SEAT
3. Atilla Radak HU SUZUKI

Autokros MSR Dömsöd - 12.08. - 13.08.2006

Igor štartoval s cieľom zvíťaziť. Meraný tréning a jazdy sa vyvíjali sľubne, keď Igor zajazdil najrýchlejší čas a dve kvalifikačné jazdy vyhral. Vo finále si vyberal postavenie na štarte v prvom rade. Žiaľ v prvej zákrute finálovej jazdy praskol otočný čap ľavého predného kolesa a nádej na víťazstvo sa rozplynula.

Výsledky závodu

POZ. MENO JAZDCA NAR. BUGINA
1. Peter Lavkuš SK SEAT
2. Miroslav Šutlák SK VW
3. Igor Vlasatý SK SEAT

Autokros Lučenec 29.07. - 30.07.2006

Na domácej trati nemohol chýbať ani Igor Vlasatý a jeho bugina s motorom SEAT, ktorý prešiel kompletným repasom po poškodení v českom Přerove (prasknutý kľukový hriadeľ). Technickým preberaním prešlo 16 bugín v divízii D3A. NA dobre pripravenej trati bolo Igorovou prioritou zajazdiť v sobotňajšom meranom tréningu čas do 6. miesta, čo zabezpečovalo postavenie v 1. rade štartového roštu. Cieľ sa podarilo splniť a Igor dosiahol 4. meraný čas.
Prvú sériu kvalifikačných jázd, ktorá sa konala v sobotu podvečer Igor vyhral systémom štart - cieľ a konkurencii z Európy nedal šancu.
V nedeľu ráno sa do druhej série kvalifikačných jázd prezúvali mokré pneumatiky. Trať počas noci premočil 4-hodinový intenzívny dážď.
Igor: "Jazdecky nemám problém s mokrou traťou, dúfam, že už nezaprší, bola by to pohroma pre organizátorov". Slova Igora sa potvrdili a tak isto aj druhú sériu jázd vyhral s prehľadom.
Tretiu sériu jázd stačilo Igorovi zajazdiť do 3.miesta, aby si zabezpečil ako prvý postup do A finále. Igor úlohu splnil a zajazdil na 2. mieste za agresívne jazdiacim švajčiarom Martym. Do A finále Igor nastupoval s možnosťou výberu postavenia v prvom rade a s cieľom zabojovať o pódiové miesto. Po jeho ľavej strane stál Petr Turek úradujúci majster Európy a vpravo Vít Nosálek, mladý talentovaný jazdec.
Finále zamiešalo poradím úplne ináč.
Igor: "Som trocha sklamaný, na štarte finále som asi správne neodhadol otáčky motora a moja bugina zaostala voči súperom v prvom rade. To znamenalo nájazd do prvej zákruty za zlej pozície. K tomuto za pridružil defekt ĽZ kolesa,. čo stačilo až na 8. miesto. Určite bolo úspechom dostať sa do A finále, ale po výsledkoch, ktoré som dva dni dosahoval som sklamaný. Taký je motoristický šport".

Výsledky A finále D3A - 1600

POZ. MENO JAZDCA NAR. BUGINA
1. Petr Turek CZ SKODA
2. Vít Nosálek CZ KAWASAKI
3. Josef Marty CH LOUND
4. Ladislav Hanák CZ VW
5. Marek Kamenský CZ VW
6. Alexandr Faleev RU SUZUKI
7. Ronny Kuchenbecker DE SUZUKI
8. Igor Vlasatý SK SEAT
9. Ondřej Musil CZ SUZUKI
10. Andreas Winninger AT VALVOLINE

22.07.-23.07.2006 Autokros Přerov

Tretie podujatie MSR v autokrose sa konalo uplynulý víkend u našich západných susedov v moravskom Přerove. Autokrosové komisie Česka a Slovenska sa dohodli na usporiadaní spoločného preteku. Divácky atraktívne súboje snímala aj česká televízia, ktorá pripravuje z každého podujatia polhodinový zostrih. Režisér ČT sa rozhodol umiestniť Igorovi do buginy onboard kameru a priblížiť tak divákom prácu jazdca a pohľad na trať jeho očami. 
V divízii D3A prešlo technickým preberaním 12 bugín. Po meraných tréningoch figuroval Igor na 6. mieste, čo znamenalo výhodné postavenie v 1. rade štartového roštu. Prvú sériu kvalifikačných jázd Igor dokončil na 2. mieste za čechom Svobodom. Druhú sériu kvalifikačných jázd po hromadnej havárii Igor nakoniec dokončil na 3. mieste. V tretej sérii kvalifikačných jázd mu patrila tiež 3. priečka. Do A finále postupoval ako piaty s postavením v druhom rade. Po štarte finále zaujal 5. priečku, ale v prejazde do 2. kola musel odstúpiť pre poruchu motora (zlomený kľukový hriadeľ).
Igor: "Je to veľká škoda, vo finále som prišiel o dobré umiestnenie a naviac nás pre ME v Lučenci čaká veľa práce na oprave motora".

Výsledky D3A + H3A

POZ. MENO JAZDCA NAR. BUGINA
1. Petr Turek CZ SKODA
2. Ondřej Musil CZ SUZUKI
3. Vít Nosálek CZ KAWASAKI
4. Ladislav Hanák CZ VW
5. Stanislav Brousek CZ KAWASAKI
6. Jan Jež CZ KAWASAKI
7. Peter Levkuš SK SEAT
8. Igor Vlasatý SK SEAT
9. Jiří Svoboda CZ SUZUKI

09.07.2006 - MSR + Majstrovstva Maďarska v autokrose - Túrkéve.

Za tropického počasia atmosféry sa konalo u našich južných susedov v poradí 2. podujatie MSR v autokrose. Igora Vlasatého znevýhodňovalo postavenie  v poslednom rade štartovacieho roštu v 1. kvalifikačnej jazde. Dôvodom bola kolízia termínov Rally a autokrosu, tým pádom neúčasť na sobotňajších meraných tréningoch. Organizátor povolil Igorovi na žiadosť štart v preteku, ale z nevýhodnej pozície. Igor sa postupne prepracoval do finále, kde štartoval z 2.radu. Po štarte vo finále sa dostal zo 4. miesta na celkovo 2. miesto a 1. miesto zo Slovákov.
Igor po finále: „Som rád, že dobre dopadli preteky počas náročného víkendu. Na tejto úzkej a rozbitej trati som viac dosiahnuť nevedel.“

Výsledky závodu

POZ. MENO JAZDCA NAR. BUGINA
1. Abrahám Károly HU VW
2. Igor Vlasatý SK SEAT
3. Lászlo Pap HU KAWASAKI

01.07.- 02.07.2006 - ME - Nová Paka

Mekka európskeho autokrosu privítala viac ako 120 jazdcov z celej Európy, na ktorých ostré súboje sa prišlo pozerať viac ako 25000 fanúšikov. V Igorovej triede D3A  štartovalo 38 bugín. Hneď v sobotnajšom prvom tréningu Igor prekvapil konkurenciu prvým časom medzi 1600-vkami a tretím absolútne. Žiaľ na obsychajúcej trati sa mu v druhom tréningu nepodarilo vylepšiť čas pre poruchu zavesenia PP kolesa a v druhom meranom kole musel zísť dole z trate, aby neriskoval ďalšie poškodenie auta.

17.06. - 18.06.2006 - MSR + ME-zóna v autokrose - Nyiarád.

Na nádhernej trati a za výbornej atmosféry sa konalo 2. podujatie ME-zóny a zároveň 1. podujatie MSR v autokrose. Igorovi trať v maďarskom Nyiráde sedí, čo potvrdil už v meraných tréningoch najrýchlejším časom a postupne aj v pretekoch.
Igor: „Čakal som, že ma konkurencia  z Maďarska, Rakúska a Česka potrápi viac. Bugina fungovala perfektne a mne sa podarilo bez problémov zvíťaziť a som rád, že sa darilo aj kolegovi Petrovi Levkušovi na druhom Seate.“ 

Výsledky závodu

POZ. MENO JAZDCA NAR. BUGINA
1. Igor Vlasatý SK SEAT
2. Lászlo Pap HU KAWASAKI
3. Peter Levkuš SK SEAT

AUTOSPOL VLASATÝ, spol. s r.o.

Prešovská cesta 69
040 22 Košice Vl
ožka: 6084/V

» telefónne a emailové kontakty

IČO:           31 706 495
DIČ:           2020481991
IČ DPH:     SK 2020481991

Chcete dostávať informácie o aktuálnych ponukách, akciách ?
Nechajte nám na seba kontakt (email).

Vytvorené systémom Audience Toolkit.

Prázdny